poniedziałek, 28 maja 2012

Rozdział 2 "Darzyłam ją czystą, jak diament nienawiścią."


Kolejne minuty się zmieniały, a ja siedziałam w łazience na zimnych kafelkach, oparta o wannę. W dłoni trzymałam żyletkę. Zacisnęłam zęby i zrobiłam kolejne cięcie na mym zdewastowanym nadgarstku. Krew ściekała sobie na kafelki i tworzyła małe kółka, patrzyłam na czerwone punkty, kiedy usłyszałam pukanie do drzwi. Sięgnęłam po papier, wytarłam podłogę, założyłam szlafrok i wsadziłam rękę do kieszeni, w drzwiach stanęła mama. 

- Co robiłaś?
- A co można robić w łazience? 

Pokręciła tylko głową i wróciła do salonu, ona wiedziała, tylko nie chciała tego przede mną pokazywać. Domyślała się tego, raz zobaczyła mój pokaleczony nadgarstek, ale nic nie powiedziała. Wróciłam do swojego pokoju. Krew na mej ręce już zdążyła zaschnąć, czułam lekkie pieczenie, nic poza tym, gdyż nie zdążyłam zrobić dość głębokich cięć, które miałam w planach. 

Usiadłam na łóżku, rozejrzałam się po pokoju, nie wiem w jakim celu, przecież nikogo poza mną tu nie było. Schyliłam się i wyjęłam spod łóżka małe pudełeczko. Uniosłam wieczko, wyjęłam woreczek z dwoma, ostatnimi tabletkami. Niepotrzebny kartonik wywaliłam za siebie. Położyłam na język magiczne pastylki, po czym je połknęłam. Opadłam na poduszkę i patrzyłam w sufit. Świat zwalniał, wszystko stawało się odległe, byłam spokojna, właśnie o to mi chodziło. Nie obchodził mnie nawet fakt, że jutro miałam szkołę. Nic się w tamtym momencie nie liczyło.

Rano wstałam z wielkim bólem głowy, zatoczyłam się koło łóżka, wrzuciłam jakieś rzeczy do torby, ubrałam się, uczesałam-standardowe czynności. 

Zeszłam na dół, napiłam się wody i wyszłam z domu, od jakiegoś czasu mało jadłam. Nie miałam w ogóle apetytu. Potrzebowałam tylko dwóch rzeczy, żeby funkcjonować…

Weszłam do budynku,  w którym było pełno roześmianych ludzi, drażnili mnie. 

Podeszłam do swojej szafki i wrzuciłam do niej torbę, wyjęłam tylko jeden, potrzebny zeszyt.
Od dnia, kiedy do naszej klasy doszedł Harry Styles, na biologii siedziałam z Clarie – przyjaciółeczką Amandy. Chociaż o ile mnie wzrok nie mylił, coś pomiędzy nimi się zmieniło, już nie były tak zżyte. Oczywiście co do nowego kolegi się nie myliłam, Amanda owinęła go sobie wokół palca, zaprzyjaźnił się z czwórką najpopularniejszych chłopaków w szkole, więc blondynka musiała zacisnąć na nim swoje sidła. Zawsze musiała być w centrum uwagi i na językach wszystkich ludzi ze szkoły. Darzyłam ją czystą, jak diament nienawiścią. 

Cały korytarz wypełnił się przeraźliwie głośnym dźwiękiem – dzwonek. Poszłam w stronę klasy, zajęłam swoje stałe miejsce i czekałam na moją towarzyszkę, którą i tak traktowałam jak powietrze, chyba już wiem, dlaczego nie miałam żadnych przyjaciół. 

Przetarłam zaspane oczy, chociaż nie widziałam się tamtego dnia w lustrze, to wiedziałam, że miałam ogromne wory pod oczami. Czułam to, tak samo jak wzrok całej klasy na swojej osobie. Ludzie patrzyli na mnie i szeptali do siebie nawzajem. Fajnie, że robili to dyskretnie i niczego nie zauważyłam. Mogli mnie obgadywać, kiedy byłam nieobecna. 

Słyszałam pojedyncze słowa, wiedziałam o czym tak dyskutowali, o moim wyglądzie, o mojej twarzy. Oni wszyscy wiedzieli, że miałam styczność z używkami. Nie wiedzieli jednak jednego, a mianowicie tego, że miałam problemy, że tylko tak potrafiłam sobie z nimi radzić, bo nie miałam ani jednej przyjaciółki, czy przyjaciela. Jedyna którą kiedyś miałam, zginęła trzy lata temu w wypadku samochodowym, właśnie wtedy to wszystko się zaczęło. Zmieniłam się nie do poznania. 

Próbowałam ich ignorować, ale nie mogłam już tego słuchać, wyszłam z klasy, nie zwracając najmniejszej uwagi na nauczycielkę.

Pobiegłam na cmentarz, na jej grób. Nie pamiętam, kiedy ostatnio u niej byłam. Nigdy nie chciałabym, żeby mnie taką zobaczyła. Ona nigdy by mi nie pozwoliła na te wszystkie złe rzeczy, jakie zrobiłam ze sobą. Ale nie potrafiłam inaczej. 

Siedziałam na ziemi i płakałam, co chwilę odgarniałam włosy z twarzy, patrzyłam na jej zdjęcie i powracałam myślami do tych wszystkich chwil, które razem spędziłyśmy. Umarła tak młodo, miała dopiero piętnaście lat, dlaczego Bóg musiał zabrać akurat ją? To takie niesprawiedliwe, miała jeszcze całe życie przed sobą i na pewno nie zmarnowałaby go, tak jak zrobiłam to ja.

Po kilku godzinach opuściłam to smutne miejsce, miejsce tylu zabłąkanych dusz. Czasami czułam, że wokół mnie było mnóstwo duchów. Samotnych i opuszczonych. 

Anglia i deszcz to stała para. 

Wracałam do domu, a deszcz moczył całe moje ciało, nie lubiłam tego. Spodnie przyklejały się do nóg, rękawy do rąk, po prostu beznadzieja. 

W połowie drogi spotkałam kolegę mojego starszego brata, który wyjechał do Hiszpanii, to właśnie od jego kumpli miałam prochy. Zawsze mnie przed nimi ostrzegał, sam w tym kiedyś siedział, ale ja go nie posłuchałam. Na szczęście o niczym nie wiedział, na razie… Miałam nadzieję, że żaden nie piśnie mu słówka. 

Porozmawiałam z nim chwilę, wsunęłam w jego dłoń banknoty i wzięłam swoją własność. Schowałam głęboko do torby, by przypadkiem deszcz tego nie zmoczył. Szybkim krokiem wróciłam do domu, który swoją drogą stał pusty, rodzice pewnie jeszcze byli w pracy. 

Omiotłam wzrokiem kuchnię, salon, każdy zakamarek domu, by się upewnić, że na pewno ich jeszcze nie było. 

Wbiegłam do swojego pokoju, zrzuciłam mokre ciuchy i opadłam zmęczona na łóżko. Miałam dość, tego było dla mnie za wiele. 

Dlaczego oni wszyscy musieli wtykać nos w nieswoje sprawy? Co ich obchodziło moje życie? To co robię, czy piję, ćpam, czy cokolwiek innego? Nie ich zasrany interes! 

Wyjęłam butelkę wódki z szafki i zrobiłam dużego łyka. Siedziałam pod oknem i wpatrywałam się w ściekające po szycie krople deszczu. Wszystkie były do siebie podobne, tak jak wszyscy otaczający mnie ludzie, żaden z nich nie umiał wyjść przed szereg, pokazać kim naprawdę jest, nawet ja. Ale nie udawałam nikogo, po prostu nie dawałam się poznać, odtrącałam ludzi. Był to mój rodzaj obrony przed wszystkimi niechcianymi uczuciami, wydarzeniami. Moja ignorancja i obojętność tworzyły niewidzialną barierę ochronną. Nikt nie mógł zaśmiecić mojego umysłu, nie pozwalałam na to.
Kiedy wypiłam połowę butelki, odłożyłam ją na miejsce i po prostu poszłam spać. Na nic innego nie było mnie już stać, byłam zbyt rozkojarzona, nieobecna. 

Szybowałam w przestworzach mojej osobowości, siadłam na wszystkich myślach, jak na malutkich, puchatych chmurkach. Patrzyłam z nich na dół, widziałam siebie, leżącą na łóżku i uśmiechającą się nieobecnie. 

Obudziłam się nad ranem, zeszłam na dół po butelkę wody. Postawiłam ją przy łóżku, ale nie mogłam usnąć. Chodziłam w kółko po pokoju, coś nie dawało mi spokoju. Nie mogłam wytrzymać, ubrałam się i wyszłam z domu. 

Nie padało, a noc była nawet ciepła, w końcu zbliżał się maj. 

Wyjęłam papierosa i zapalniczkę z kieszeni płaszcza, odpaliłam go i poszłam dalej, zaciągając się dymem. Patrzyłam, jak wstaje dzień, słońce powoli pojawiało się na horyzoncie. 

Nigdy nie widziałam czegoś piękniejszego. Pragnęłam czyjejś bliskości, jak nigdy dotąd, chciałam podzielić się z kimś tym widokiem. 

Potrząsnęłam głową, stwierdziłam, że to niemożliwe, gdyż nie miałam przyjaciół i poszłam przed siebie, zaszłam do parku, usiadłam na ławce i przypatrywałam się jakiemuś mężczyźnie, który wyklinał na swojego psa. Nie wiedziałam dlaczego tak na niego narzekał, przecież wiedział co go czeka, jeśli sprawi sobie pupila. Odwróciłam się na momencik, wtedy usłyszałam przeraźliwy pisk. Z powrotem przeniosłam wzrok na mężczyznę w średnim wieku. Nie wierzyłam własnym oczom, czy mało jest cierpienia na tym świecie? Czemu musi cierpieć to niewinne zwierzę! Czym ono zawiniło? Facet okładał psa z całej siły, a kiedy ten nie miał już siły stać, zaczął go kopać. Nie mogłam na to patrzeć, nie mogłam pozwolić, by go zabił na moich oczach. Podeszłam do niego i szarpnęłam za ramię.

- Co pan najlepszego wyprawia!? Niech pan zostawi tego biednego psa!
- To jest mój pies i będę robił z nim co tylko chcę!
- Naprawdę? Zabije go pan? Za to też są kary! Myśli pan, że niczego z tym nie zrobię?
- Wiesz co, bierz sobie tego spa! 

Rzucił mi smyczą w twarz i odszedł. Nie wiedziałam co się dzieje, stałam nad piszczącym psem, po moich policzkach zaczęły płynąć łzy. Jak tak można. Byłam ciekawa, czy człowieka potraktowałby tak samo. Nie mogłam patrzeć na niczyje cierpienie, nawet tego pieseczka. Cierpienie to cierpienie, niezależnie od tego kto je odczuwał, człowiek, czy zwierzę. 

Trzęsącą się ręką wyjęłam telefon i zadzwoniłam do informacji, by dowiedzieć się jaki jest numer do weterynarza, kiedy go dostałam, od razu tam zatelefonowałam. Wyjaśniłam wszystko i czekałam, aż ktoś się pojawi. W tym czasie głaskałam zwierzaka po główce, by choć trochę się uspokoił. Po kilkunastu minutach pojawił się niewysoki mężczyzna, podbiegł do mnie, podziękował i zabrał psa. Pytał mnie jeszcze o jego właściciela, ale nie wiedziałam, kto to był i gdzie się udał. 

Zostałam sama. 


***************
Cześć, oto drugi rozdział. 
Mam nadzieję, że wam się spodoba, bardzo dziękuję za komentarze pod poprzednim, nawet nie wiecie ile to dla mnie znaczy. 
Jeśli ktoś miałby trochę czasu i chęci, czy mogłabym prosić, aby powiadomił kogoś o istnieniu tego bloga i zachęcił do czytania? Byłabym bardzo wdzięczna ;) 

11 komentarzy:

 1. Kochanie jak nadejszie długo wyczekiwany weekend wezmę się za spama nad spamami xd bd do każdego wysyłać link to twego bloga.<3 Któy jest niesamowity ma swoją ciemną magię, zachwyca ,szokuje jest po prostu twoim dziełem *____* ty znając życie tak nie uważasz,ale ja ci to mówię- cówrka, która jest wybredna i nieczuła .<3
  Kocham czytać twoją twórczość,więc spinaj dupcie i zabieraj się za pisanie. <3
  xxx
  C.Hoopy.

  OdpowiedzUsuń
 2. To, jak opisujesz wydarzenia, jest niesamowite. Ja sama nigdy nie potrafiłabym sie zdobyć na takie słowa, jakich używasz ty. Zostałaś obdarzona niezwykłym talentem i nie wolno ci go zmarnować.
  Czekam na następny. xx

  OdpowiedzUsuń
 3. jejku, biedny pies. nie pojmuję, jak można być tak okrutnym dla niewinnego zwierzęcia. dobrze, że zareagowała. wgle, szkoda, że się tak niszczy. mam nadzieję, że już niedługo ktoś się przy niej znajdzie i będzie ją wspierał, np. taki Harry...;> haha, nie, ja nic nie sugeruję... XD genialny rozdział ♥
  @Kramel97

  OdpowiedzUsuń
 4. loveinstyles28 maja 2012 12:04

  przykro mi się zrobiło czytając ten rozdział. Ale powiem ci, że wyszedł po prostu niesamowity. Idealnie mogłam wczuć się w całą sytuację która otacza głowną bohaterkę. Jak wcześniej wspominałam po części znam jej ból. To naprawdę nie jest nic przyjemnego.... Widać, że dziewczyna naprawdę potrzebuje kogoś bliskiego, nie koniecznie chłopaka, w którym się zakocha, ale dobrego przyjaciela, który jej pomoże, wesprze ją. I to zakończenie; nie ogarniam ludzi, którzy w ten sposób postępują -.- na miejscu Grace zrobiłabym tak samo! No cóż, to tyle ode mnie. Z niecierpliwoscią czekam na następny <3

  OdpowiedzUsuń
 5. Ten rozdział jest niesamowity. Całe to opowiadanie będzie niesamowite. Z niecierpliwością czekam na następny rozdział, a tymczasem żegnam ten komentarz krótkim: uwielbiam twój styl pisania. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Trafiłam na twojego bloga przed przypadek. Po przeczytaniu prologu i obu rozdziałów jestem zafascynowana twoim opowiadaniem. Również pisze, ale nie dorównuję ci. Łatwo i zrozumiale się czyta. Szybko.
  Myślę, że zostanie ono moim ulubionym : >

  jeśli chcesz to odwiedź mnie : http://iloveyoumorerap.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. wspaniały! Boże, gdybyś widziała moje łzy w oczach przy akcji z psem... Jestem wręcz uczulona na takie widoki, myśli. Mało Harry'ego, ale wydaje mi się, że nadrobisz przy następnych rozdziałach, bo już się coś dzieje :D WIEDZ, ŻE COŚ SIĘ DZIEJE. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Suuuper! Miałam już wczoraj skomentować ale jakoś nie było czasu... Na prawdę masz talent! http://that-is-what-crazy-is.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 9. Czytam twojego pierwszego bloga, jest wspaniały, ten też zapowiada się wspaniale. Przy tym rozdziale zrobiło mi się smutno, nienawidzę katowanie zwierząt. Życzę weny. Do następnego. P.S. Informuj o nowych : @AnaDziula

  OdpowiedzUsuń
 10. Ale geniusz <3 Aż zaobserwowałam :* Jak to się przyjemnie czyta, SZOK <3

  OdpowiedzUsuń
 11. WOW! *.* Genialne opowiadanie! <3

  Zapraszamy do nas:
  http://becauseremainedmeonlyonedirection.blogspot.com/

  :)

  OdpowiedzUsuń